Mobil Chat

Mobil Chat

Mobil Chat

Bilgisayarların yerini nerdeyse mobil cihazlara bıraktığı günümüz teknolojisinde hemen her şey her gün yenileniyor. Değişen bu yeniliklere uyum sağlamak artık genç beyinler için bile nerdeyse çok zor. Hemen her konuda, mobil internet ve türevleri kullanılmaya başlandı. Reklam piyasası da dahil her şey, herkes mobil cihazları olabildiğince kullanıyor. Tabi tüm bu değişimler ve teknolojik gelişmeler yaşanırken, sohbet bölümü de bunlardan geri kalmadı.
İnsanların tanımadığı yeni insanlarla tanışma fırsatı sunan Sohbet siteleri herkes için tercih edilen bir yer artık. Hâl böyle olunca buralara ilgi de her geçen gün biraz daha arttı. Nitekim sohbet odalarına giriş sayısının bu kadar çok olması bunların ispatı.

Mobil Chat

Artan sosyal talep ve ilgi sohbet odalarını vazgeçilmez hale getirince isteklerde çoğaldı. Mobil Chat sitelerinin sayıları da hızla artınca rekabetler de çoğaldı. Tıpkı serbest piyasadaki rekabet gibi. Ücretli sohbet sitelerinin olduğu gibi ücretsiz sohbet sitelerinin sayısı da gözle görülür derece de çoğaldı.
Bu durum, Mobil Chat sohbet sitelerine girecek olan insanlara fazla seçenek hakkı sunuyor. Sunulan bu fazla seçenek site sahiplerinin işini daha da zorlaştırıyor. Nitekim kendi sitesine girecek olan kişi sayısı daha da çoğalsın diye bir sürü yenilik yapmak zorunda kalıyor herkes. Yapılan bu yenilikler dahi bazen yeterli olmadığında, oturup beklemek dışında başka bir seçenek kalmıyor ne yazık ki.

Sohbet

İnsanlar var olduğu ilk günden beri daima konuşarak sohbet ederek anlaşırlar. Her insan daima birileriyle Sohbet etme ihtiyacı hisseder. Bu ihtiyaç yaratılışımızdan kaynaklanan değişmez bir özelliğimizdir. Eskiden insanlar sadece tanıdık, eş, dost, arkadaş ve akrabalarla sohbet edebilirlerdi. Yeni insanlarla tanışma heyecanı ve fikri ise işte sohbet sitelerinin doğuşu sayılır. Başlayan bu önlenemez istek her geçen gün insanlara yeni kapılar açtı. Açılan bu yeni kapılar o kadar heyecan vericiydi ki, herkesi cezbeder bir hale geldi. Oturduğun yerden bazen bilgisayardan bazen cep telefonlardan. Hemen bir sohbet sitesine girip birileriyle tanışmak çok farklı ve güzel duygular yaşattırdı herkese.

Mobil Sohbet Siteleri

İlk başlarda sayıları oldukça az olan sohbet siteleri pek fazla seçme şansı tanımıyordu kişilere. O yüzden Mobil Chate girmek isteyen herkesin girebileceği adres sayıları çok sınırlıydı. Ama zamanla sayıları artan sohbet siteleri seçebilme özgürlüğümüzü iyice artırdı. Bunlar arasında mobil sohbet edebilme seçeneği sunan sohbet siteleri bir adım öne geçti. Sayfa düzeni, sayfa yapısı, yazı rengi, yazı çeşidi. Bunlar da diğer ayırt edici özellikler olarak başı çeken seçeneklerdi. Çarşıdaki müşteri bekleyen esnaf gibi, sanalda da müşteri bekler hale gelindi. Herkes daha fazla müşteri çekebilmek için çeşitli seçenekler sunmaya başladı. Bazıları gerçek. Bazıları ise yalandı.
Kimileri gerçek olanı arayıp durmaya devam etti. Kimisi ise bulduğu yalanlarla mutlu olmayı seçti. Sonu hüsran olacağını bile bile.
Kimileri gerçek olan sevgiyi dostluğu aradı. Kimileri ise, sadece farklı amaçlar.

Sohbet Chat

Aslında bu iki kelimenin birbirinden farkı yok. Ama yabancı dile olan merakımız hatta özentimiz yüzünden bunlar farklı sanılıyor. Oysa gerçek şu ki, Chat, Sohbet kelimesinin ingilizcesi sadece. Kimileri günlük hayatında sohbet diye bahsederken, özenti olmaya devam edenler ise chat diyerek kendilerini üstün! görmeye devam ettiler. Hangisini denerseniz deneyin, neticede durağınız herhangi bir sohbet odaları sayfası olacaktır yinede.
Bizler sahiplenici bir millet olduğumuz için, çoğu zaman benim evim demez sadece evim deriz. Benim okulum demeyiz, Okulum deriz. işte bu yüzden gerçekten sahiplenici olanlar benim sohbetim demez. Sohbetim der. Böyle diyen kişi, takıldığı sohbet sitesini gerçekten kabullenmiş ve benimsemiştir. Bunu yapan kişi, orda uyulması gereken kurallara ve disipline uyar. Uymayanları düzeltmek konusunda gerçekten çaba sarf eder. Bunun sonucunda ise gerçekten seviyeli ve kaliteli sohbetin olduğu bir yer oluşumu için çabalamış olur.

Sohbet Odaları gerçekten kıymet verildiğinde, çok güzel ilişkilerin dostlukların yaşanabileceği bir ortamdır. Bu yüzden buraları evi, okulu, işi gibi gören bir insan grubu vardır ki bunlar gerçekten samimi ve içten olanlardır. Böyle insanlar sayesinde sohbet etmenin zevkini ve farkını yaşarsınız. Bu insanlar sayesinde, akrabalık bağınız olmazsa bile, yeni insanlarla dost olabileceğinizi görür ve hissedersiniz.
SohbetimSen olarak, sizler için böyle bir ortam sağlamanın endişesi içindeyiz. Bu sorumluluğun altında yükümüzün farkında olarak bir şeyler yapmak amacındayız. Dileriz ki, aradınız sohbeti burada bulur ve mutlu olursunuz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?