Sohbet Sitelerinde Aşk

Sohbet Sitelerinde Aşk

Sohbet Sitelerinde Aşk denilince aklınıza gelen tüm düşünceleri bir tarafa bırakın ve sadece bir anlığına şunu düşünün. Ben Sohbet Odalarinda tanıştığım biriyle evlenebilir miyim? Bu sizce mümkün müdür ? Yoksa asla diyen o imkansız kesimden misiniz? Bazıları bunu çok ciddi sorun haline getirirken bazıları ise hiç üstünde durulmasına dahi gerek duymaz. Siz, hangi taraftasınız ?

Sohbet Sitelerinde Aşk

İnsanlar artık aşk, sevgi kavramlarına o kadar uzak ve alakasızlar ki. Günümüz aşkları ve sevgileri ne yazık ki duygulardan ziyade sadece bedensel bir hale büründüler. Oysa eskiden, sevdiğimizle sohbet edebilmek için neler ne çabalar sarf ederdik. Şimdilerde ise aksine, çiftler yan yanayken bile ceplerinden çıkardıkları telefonlarla ayrı ayrı şeylerle ilgilenir oldular. Birbirlerini unutup erteler oldular. Göz göze bakmalar, birbirini düşünmeler.. Neredeyse tarih kadar eski dayanan bu duygular bile artık yerini bir samimiyetsizliğe ve boş
vermişliğe bıraktı.

Sohbet Odaları

Gerçek hayatta aşkı bulamayanlar, buldukları halde gereken ilgiyi ve alakayı alamayan insanlar başka yöne çevirir oldu yönlerini. Bunlardan biri de sanal sohbet siteleri. Buralarda yeni insanlarla tanışıp kaynaşma fırsatını elde iden bireyler, aşkı da arar oldular. Zira birbirlerini daha evvel hiç tanımadıkları halde yıllardır arkadaşmış gibi sıcak ve samimi karşılayıp hemen sohbet kurula bilen tek yerdir sohbet odalari. Çünkü rahatlık vardır buralarda. İstemediğin hiç bir bilgiyi paylaşmadığın için, korku yoktur. Kendi sınırlarını kendin çizerek, insanlara durması gereken yerleri bildiriyorsun. Hiç bir kimse senin izin verdiğinden daha fazlasına erişemiyor. İsmin, yaşın, şehrin ve diğer tüm bilgiler, yalanda olsa senin söylediklerin olacak ve insanlarda buna inanacaktır. İkinci bir ihtimal yoktur.

İşte tüm bu rahatlıklar ve olmayan endişeler, insanların birbirini tanımasını kolaylaştırıyor. Ve böylelikle bazen hiç beklenmedik aşklar ortaya çıkıyor. Her ne kadar sohbet sitelerinin bilinen kötü yüzü olsa da doğru ve iyi niyetle kullanıldı mı gerçekten güzel sonuçlara da vesile olabildiği unutulmamalıdır. Zira kullandığımız iyi kötü her şeyi, iyi yada kötü diye sınıflandıran yine bizleriz. Çünkü onları kullanım amaçlarına göre sınıflandırıyoruz. Oysa sohbet odalarinı sadece iyi niyetle kullandığımızı ve art niyetlilerin tamamen temizlendiğini düşünsenize ? O zaman ne güzel ve temiz bir yer olur sohbet odaları dimi ?

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?