Sohbet Devri

Sohbet Devri

Sohbet devri demek sanırım abartıya kaçmaz artık günümüz hayatı için. Dönüp etrafımıza baktığımızda artık gerçekten insanların en çok aradığı ve özlemini çektiği şey Sohbet. Artık oturupta iki kelam edebileceğimiz sıkıntımızı ve sohbetimizi paylaşabileceğimiz pek kimseler kalmadı etrafımızda. Öyle ki artık kendi içimize kapanan bireyler olduk. Artık başka bir insanla kırmadan kırılmadan anlaşa bilmeyi unuttuk.

Sohbet Siteleri işte tam da burada devreye giriyor. Reel hayatta bir çoklarımızın gösterdiği ve yaşadığı çekingenliği ve utangaçlığı kaldırdığı için pek cazip bir seçenek.İşte da durumda sohbet devrini başlatıyor. Kimseyi tanımadığın ve kimsenin de seni tanımadığı sohbet odalarında bulunmak kendinizi rahat hissettirecektir. Bu rahatlık insanlarla daha kolay kaynaşmanızı sağlayacak ve kendinize olan güveni tazeleyecektir. Böylelikle yeni insanlarla tanışmanın aslında ne kadar zevk ve haz verdiğini yaşayan birey bir süre sonra artık bu hazzı daim kılmak ister. Daha sonrasında fırsat bulduğu her ortamda hemen bir sohbet sitesine girerek bu anın devamını yaşamak ister.

Tüm bunlar iyi tarafları olmakla beraber bir de kötü yönlerine bakalım. Dışarıda muhatap olduğumuz insanlara karşı yüz yüze olmanın verdiği utangaçlık ve çekingenlik vardır. Bu yüzden saygı sınırlarını aşmaktan ya da yüz kızartıcı sözler sarf etmekten çekinir ve dikkat ederiz. Ama Sohbet Sitelerinde durum bu kadar basit olmayabiliyor. Görmediğiniz insanlarla sohbet edeceğiniz için, çok daha fazla bir gevşeme söz konusu olabiliyor. Bazen bu rahatlık o kadar uç noktalara varıyor ki, kişi karşındakine hakaretler ve küfürler dahi edebiliyor. Böyle olunca da kaliteli sohbetten tamamen uzaklaşan bir sohbet ortamı oluşur. Oysa seviyeli sohbet her insanın ilk tercihidir. Her birey saygı sınırları içinde sohbet etmek ister.

Sohbet Devri

Hiç bir kimse oraya başkalarıyla kavga etmek ya da hakaret işitmek için gelmez. Herkes bir amaç için buluşur. Kimi yeni insanlar tanımak, kimi zaten daha önce tanıdığı biriyle sohbet etmek için. Kimi oyun oynamak, kimi stres atmak için. Ama had bilmez insanların ettiği bir kaç kötü söz orada bulunan herkesin huzurunu kaçırabiliyor. Ve ne yazık ki sanal alemin kötü yanlarından biridir bu, fazla rahatlık sunması.

Mobil Sohbet

Hele şimdilerde mobil sohbetten bağlanan kişi sayısı artınca, bu kaliteyi korumak çok daha zorlaşır bir hal aldı. İnsanlar artık gerçekten dostluğa arkadaşlığa önem vermek yerine çok başka şeyler peşinde koşar oldu. Oysa Sohbet sitelerinin amacı, birbirlerini tanımayan insanların tanışmasına vesile olmak ve iyi dostluklar ya da ilişkiler kurulmasına zemin hazırlamaktır.

Umulur ki bir gün gerçekten sohbet siteleri sadece sohbet için kullanılacak kadar düzenli bir hale gelir.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Antalya Sohbet Odaları

Antalya Sohbet Odaları ile Antalya ve çevresinde yaşayanlar, artık sizlerinde ...

Almanya Sohbet

Almanya Sohbet olarak siz gurbetçi dostlarımızla birlikte olmanın sevincini ...

Gurbetçi sohbet

Gurbetçi Sohbet Yurt dışında yaşayan milyonlarca Türk vatandaşı ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?