Sohbet Chatt

Sohbet Chatt

Sohbet chatt, ki aynı anlamları karşılayan iki farklı kelime. Biri Türkçe, diğeri İngilizce. Ama bu alanlarla takılan her insan, bu her iki kelimeyi de illaki kullanır. Sohbet günlük hayatta en az iki kişiyle yapılan diyalogdur oysaki. Ama sanırım bu sitelerin varlığı, sohbetin bile anlamını değiştirdi akıllarımızda.  Chat denilince, sanki masumluğunu kaybetmiş bir şeyden bahsediyormuş gibi oluyoruz. Daha masum olmayan, biraz daha haylazlığa kaçan bir şeymiş gibi geliyor kulağa. Oysa chat sohbet, ya da sohbet chat; her ikisi de aslında aynı anlam ve aynı ifade.

Geçen onlarca yıla rağmen, insanlar sohbet sitelerinden kopmak uzaklaşmak yerine daha da çok bağlanmalar arttı. Öyle ki bir süre sonra tamamen vaktinin hepsini sohbet odalarında geçirmeye başladı insanlar. Bu da doğal olarak sohbet sitelerine rağbeti arttırdı. Artan bu rağbet, kurulacak olan yeni sohbet siteleri sayısını da hızla arttırdı. Her geçen gün, yeni kurulmuş bir sohbet sitesi ismi daha işitir olduk. Bir zamanlar sayıları ve isimleri sınırlı olan bu yerler, günümüzde artık sayılamayacak kadar çoklar. Öyle ki, herhangi bir chat sitesine giren kişi, bir kaç gün sonra tekrar girmek istediğinde girdiği yeri bulamayacak, ismini hatırlayamayacak kadar kolay unutuyor. Çünkü artan bu sayılar karşısında, gelişi güzel sohbet isimleri adı altında siteler kuruldu. Buda doğal olarak akılda kalıcı, güzel isimler bulmayı engellemiş oldu.

Sohbet Chatt

İnsanlar, eskisine nazaran daha cesaretliler artık. Eskiden bir erkeğin bir bayanla, hiç tanımadığı bir bayanla pat diye sohbet etmesi çok zordu. Bir bayanın da tanımadığı bir erkekle muhabbet etmesi kolay değildi. Hatta yadırganırdı bile. Oysa şimdilerde, artık bu sanal sohbet siteleri olmazsa bile reel hayatta, iki yabancı çok çabuk sohbet ederek kaynaşıp arkadaş olabiliyor. Ama tabiki bu herkes için geçerli olmuyor. İşte tam da bu yüzden, halen eskilerdeki gibi utangaç olan bay ve bayanlar. Biriyle tanışmakta zorlanan insanlar. İşte burası tam sizin için. Sohbetim artık sizin için sizlerinde kendinizi rahat hissedeceğiniz yer olarak bulunuyor. Böylelikle, kendinizi hiç bir zaman yalnız hissetmeyecek, dilediğiniz an sohbet sitelerine bağlanarak sohbete başlayabilirsiniz. Hatta bunun için cebinizde taşıdığınız akıllı cep telefonu bile işinizi görmeye yeter. Mobil Sohbet sitelerinden birine bağlanarak chatleşmeye başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?