Sohbet Chat Sitesi

Sohbet Chat Sitesi

Sohbet Chat Sitesi denilince akla gelen onlarca, hatta Googlede aranırsa yüzlerce daha site bulunabilir. Bunlardan bazıları çokça bilinen büyük sohbet siteleri olsa da bir çoğu bilinmeyen sohbet odalarından ibarettir. Yıllar evvel chat siteleri ilk kullanılmaya başlandığında, belli başlı bazı siteler vardı. O günün koşullarında bu sitelerin sayıları az olduğu için, yıllarca en iyileri bilindi. En çok insanların uğradığı sohbet chat sitesi oldular.

Yeni Sohbet Siteleri

Ve o günlerden yıllar sonra. Bugün.. Artık her geçen gün bu alanda yeni bir sohbet sitesinin açıldığı günümüz. O kadar çok bilindik bilinmedik chat siteleri mevcut ki. Kişiler dahi, artık hangi siteye takılacağını bilemez oldu. Oysa önceleri sayıları az olan sohbet sitelerinden dolayı, seçme hakkı kısıtlı olan bizlerdik. Bu kısıtlama bizlere diğer kapıları kapattığı için, olduğumuz yeri sahiplenme duygusu yaşadık. Ve bu duygu, bizlere iyi güzel dostluklar hatta gerçek aşklar yaşattı. Öyle güzel dostluklar yaşandı ki, gerçek hayatta bile bulunmazdı. Ne zaman ki sohbet sitelerinin sayıları arttı düzen ve dostluklar da tükenmeye başladı. Öyle ki, çokça seçebilme duygusunun oluşturduğu rahatlık insanlara vefayı ve bağlı kalmayı unutturdu.

Sohbet Chat Sitesi

İşte günümüz. Artık bakıldığında ismini dahi duymadığınız onca sohbet chat sitesinin varlığını görmek sizlerde de bir rahatlık duygusu oluşturdu. Eskiden olduğu gibi, tek bir yere bağlı kalmak yerine, sürekli yer değiştiren gezici kişilere döndük. Bu rahatlık bizdeki bağlılık ve bağlanma hissini de köreltti. Oysa ne de güzel eski dostluklar. Sohbet sitelerinde olduğumuzu dahi bize unutturan samimi ve içten sohbetler. En kötü alışkanlıklarımızı dahi bize unutturan o güzellikler. Zamanın eskittiği diğer tüm duygular gibi, bunlarda eskide kalmış hisler olarak anılarımızda saklandı.

Akıllı cihazlar olmadığı için mobil sohbet gibi bir alternatifimizin olmadığı yıllar. Saatler boyunca bilgisayar başında beklediğimiz sevgilimiz. Bıkmadan saatlerce sohbet ettiğimiz arkadaşlarımız dostlarımız, abilerimiz, ablalarımız. Aile gibi sahiplenmiş bulunduğumuz sohbet sitesini. Başkalarına karşı içgüdüsel olarak savunduğumuz sitemiz. Kızsakta kavga etsekte vazgeçip gitmediğimiz sohbetimiz.

Yeni eski olmaksızın daima ama her an kaliteli sohbeti birebir yaşadığımız mekanımız. Seviyeli sohbeti asla elden bırakmadığımız ve olmazsa olmazlarımız arasında saydığımız önceliğimiz. Yıllar geçiyor. Bizler eskirken yeni gelen nesiller sanki bu hep böyleydi ve de olması gereken buymuş gibi kabullenmeye başladılar. Oysa yeni nesil hiç bir zaman neler kaçırdığını, nasıl bir sohbet ortamından mahrum kaldıklarını hiç bir zaman bilmeyecekler.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?