Sohbet Alemi

Sohbet Alemi

Sohbet Alemi bilindiği gibi yıllardır var olan ve muhtemelen yıllar boyunca da var olacak bir alan. Teknoloji önümüzdeki senelerde bizlere ne getirir bilinmez. Ama şuan kesin olan sohbet aleminin bizlere çok şey sağladığı. Chat Siteleri ile hayatımıza giren bu bölüm, oldum olası ilgi alanımız sınırlarında kalmıştır. Yeni insanlarla tanışma yeni heyecanlar ve yeni keşifler insanoğluna daima cazip gelmiştir. İşte bu yüzden sohbet odaları ve chat siteleri sohbet aleminin temel taşları sayılır.

Sohbet Alemi

Yaratılışımızdan olsa gerek daima yeni heyecanlar peşinde koşan varlıklarız bizler. Bu yüzden yeni insanlarla tanışma, yeni yerler öğrenmek, yeni maceralara atılmak daima çekici gelmiştir bizlere. İşte Sohbet siteleri bizlere bunlardan yeni insanlarla tanışma kısmını çok basite indirgiyor. Bu yüzden kolayca oturduğumuz yerden herhangi bir sohbet sitesine bağlanarak bunu gerçekleştirebiliyoruz. Bu kadar kolaylık bizlere pek çok seçenek sunuyor. Sohbet alemi çok çok geniş bir dünya. Sayıları binleri bulan sohbet siteleri bulunmakta. Yeni açılan sohbet siteleri sayısını da eklediğimizde, oluşacak rakamı siz düşünün.

Mobil Sohbet

Tüm bunlarla birlikte eski nesiller çok daha iyi bilir, bilgisayar başında geçen saatleri. Uykusuz geceleri. Bitmek bilmeyen sohbetleri. Oyun kanallarında dahi asla tükenmeyen rekabetleri. Her daim canlı olan sohbet odalarındaki muhabbeti. Aile sıcaklığı sağlayan sohbetleri. Sonra düzen dğeişti, seçenekler arttı, saygı bitti tükendi. Daha sonra sadece bilgisayarlar değil, mobil sohbet seçenekleri serildi önümüze. Bilen bilmeyen herkes elindeki telefonlarla ya da tabletlerle bağlanmaya başladı. Böylelikle konuşmasını bilen bilmeyen herkes sohbet odalarına akın etti.

Bu ani yükseliş ve çoğalma beraberinde bir çok sorunu da getirdi. En basiti Kaliteli sohbet artık daimi değil istisnai bir durum oldu. İnsanlar birilerini kırmaktan incitmekten korkmaz oldular. Ve gelişigüzel konuşmalar seviyeli sohbet sitelerindeki seviyeli sohbeti mahvetti. Cinsel sohbet diğer tüm sohbetlerin önüne geçer oldu. insanlar artık kaliteli sohbet yerine başka şeyler arar oldular. Böylelikle bir zamanlar vazgeçilmez olan sohbetimiz bugünlerde bozulur oldu. En kötüsü de bunun için yapılabilecek hiç bir şeyimizin olmaması. Birey olarak değil, toplum olarak bunu düzeltmek her birimizin görevi olmalıdır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?