Sanal Sohbet

Sanal sohbet

Sanal sohbet var olan değişmez gerçek. Gerçek hayattaki sohbetler tükendiğinden beri artan seçenek. Ne yazık ki bu bizlerin ayıbı. Artık yanı başımızdaki insanlarla sohbet etmek yerine sanala sığındık. Ve sanal sohbet bizlere daha çekici hale geldi.

Sanal Sohbet

Oysa eskiden, gece ve gündüz misafirlikler olurdu. İki kelam sohbet edilebilsin diye. İnsanlar çayı, kahveyi bahane ederlerdi konuşabilmek için. Hele de koyu bir sohbet başladı mı? Bitmezdi o gecenin güzelliği. Kısa kalırdı saatler ve çok çabuk tükenirdi günler. Teknolojinin bu kadar gelişmediği eski günlerde, insanlar birbirleriyle meşgul olurlardı. Zamanla sayıları hızla artan teknolojik buluşlar hayatımızın merkezine girdi. Öyle ki artık yanı başımızdaki insanla muhabbet etmek yerine, cebimizdeki telefona sarılır olduk.Birbirimizle mecburiyetler dışında neredeyse görüşmez olduk. Sanal olan her şey daha cazip gelmeye başladı bizlere. Sohbetin bile sanal olanını seçtik ve ona yönelir olduk. Oysa öyle miydi önceleri ? Her gece evine misafir beklerdi ev sahibi. Misafirsiz geçen geceler kara, kapkara bir hüzün doğururdu ev sahibine. Karşılıklı muhabbetler, sohbetler bir başlardı ki bitmesin istenirdi. Misafir memnun, ağırlayan memnun. Gelen hoşnut, gidecek olan hüzünlüydü.

Seviyeli Sohbet

Bütün bu aile ve akraba hatta dostluk ilişkileri bizleri bir birimize bağlayan en kuvvetli bağlardan biriydi. Zamanla tükendi de biz farkına varmadık. Zamanımızın çoğunu artık sanal alemde geçirmeye başladığımızdan beri bir çok şeyi tüketir olduk. Artık arkadaşlarımızla bile sanalda sohbet eder olduk. Yüz yüze görüşmeyi erteler olduk. Sonra bunlar da bize yetmeyince, Sohbet sitelerini keşfettik.

Öyle ki, tanıdıklarımız yetmezmiş gibi yeni arkadaşlıklar edinmek peşine düştük. Bunu da en kolay yoldan sağlayan sohbet odalarina takılmaya karar verdik. Nitekim öyle de yaptık. Bir çok yeni arkadaş, dost hatta bazen aşk edindik. Hoşta oldu. Güzel duygular yaşandı. Üzüntümüz de olmadı değil. Ama yine de temizdik ve halen tamamen bozulmamış bir nesildik. Bu yüzden birbirimize saygıda kusur etmeden sevdik. Birbirimizin sınırlarını aşmadan sevdik.

Bu işin cazibesini duyan onlarca hatta yüzlerce, binlerce genç insan sohbet sitelerine akın etmeye başladı. E haksız da sayılmazlardı. Hiç tanımadığın yeni bir insanla tanışıyorsun, arkadaş oluyorsun. Hatta telefonda yüz yüze görüşüyorsun. Düşününce baya heyecan verici. Daha önce hiç gitmediğiniz bir şehirde ki bir bay-bayanla tanıştığınızı hayal etsenize.!
Bu heyecan git gide kulaktan kulağa yayıldı. O kadar çok yayıldı ki, artık alakası olmayanlar bile denemeye karar verdi. Herkes bir şekilde sohbet siteleri, sohbet odaları, mobil sohbet gibi seçenekler denedi. Her biri sizleri farklı bir adrese yönlendirdi. Hiç düşünmeden girip baktınız neler var kimler var diye. Yeni insanlar. Yeni hayatlar. Yeni birileri. Çok heyecan verici gerçekten.

Yeni Açılan Sohbet Siteleri

Günden güne Sohbet sitelerine giren kişi sayısının artması, bu pastayı daha çekici kıldı. Bu pastadan dilim almak isteyen bir çok insan, hemen yeni sohbet siteleri kurmaya karar verdi. Bunun sonuncunda sayıları baya çoğalan irili ufaklı yüzlerce chat siteleri kuruldu. Kurulan her yeni chat siteleri farklı şeyler vaad eder oldular. Herkes aradığını bulur düşüncesiyle birinden diğerine onlarca chat sitesini gezip durdu. Bıkmadan, usanmadan, durmadan, durulmadan. Başka bir şeyde görülmeyen bir azimle hemde.

Mobil Sohbet

Her geçen gün daha da artan istek, insanlara bunun daha kolayı yok mu sorusunu sordurttu. Madem ki sanal sohbet vazgeçilmezdi artık, o zaman daha iyi olmalıydı. Bunu düşünen yöneticiler sonunda teknolojiyle sohbet sitelerini birleştirmeye karar verdi. Ve tüm bu uğraşlar sonucunda, sanal sohbetin en büyük icadı mobil sohbet seçeneği belirdi.

Öyle ki mobil sohbet hiç sanal sohbet ismini duymayanları bile harekete geçirtti. O kadar basit ve kolay olan bu seçenek işleri çok daha kolaylaştırdı. Evde, işte, okulda, otobüste, parkta, otobüs durağında.. Aklınıza gelebilecek her yerde. Cebinizdeki telefonu çıkarıp bağlanarak bu sorunu hal ediyordunuz. Bu kadar basit, kolay e ulaşılabilir işte. Böyle olunca da mobil sohbet siteleri hızla arttı. Her gün yeni bir sohbet sitesi daha sanal sohbet seçeneklerinde yerini aldı.

Önceleri sadece belirli insanların takıldığı bir alem olmaktan çok öteydi artık sohbet siteleri. Sohbet artık sadece ihtiyaç duyulan bir gereksinim değil, zevk haline gelmişti. Yeni insanlarla tanışma, yeni arkadaşlıklar edinme, yeni şehirler ve ülkeler tanımak. Tüm bunlar pek farklıydı. Ve çokta çekiciydi. Tüm bunlardan uzak kalmak istemeyen internet kullanıcıları durmadan bu sitelere akın etmeye başladılar. Artan bu talep chat sitelerinde büyük bir kalabalık dışında başka sorunları da beraberinde getirdi.

Kaliteli sohbet

Çokluğun olduğu her yer gibi, sohbet odalarındaki çoklukta beraberinde nice sorunlar doğurmuştur. Bu büyük kesimin huzur içinde sohbet edebilmesi ve kurallara uyması gerekliydi. Gel gelelim bu pekte kolay olmayacaktı. Konulan ve uyulması gereken düzen belirleyici kuralları aşan insanlar için güvenlikler alınmaya başlandı. Güvenlikler için botlar oluşturuldu. Ama tüm bunlara rağmen azimli! insanımız pekte uslu sayılmazdı. Sohbet etmenin tadını unutturacak iğrençlikte kelimeler ortalıkta dolaşıyordu artık. Sohbetin kaliteli olanı yok olmaya yakındı. Seviyeli sohbet seçeneğini tercih eden pek az insan kalmıştı. Herkes farklı amaç ve sohbetler peşindeydik. Öyle ki Cinsel sohbet tercihi bile çok aranılan bir şey oldu.

Önceleri sadece muhabbet etmek gerçekten yeni birileriyle tanışmak için yapılan sohbetler bile değişmişti. Onun yerine bambaşka amaçlar peşinde olan yeni nesil sohbetçiler türedi. Kaliteli sohbet etmek kimsenin umurunda değildi artık. Herkes bay-bayan onlarca insan sadece, cinsel sohbet etmenin peşindeydi. Düşünsenize kimsenin sizi tanımadığı ve tanımak zorunda da olmadığı bir ortam. Dilediğiniz kadar rahat konuşabileceğiniz bir yer. Ve karşınızdaki muhatabınız da size ayak uydurmaya hazır. Böyle özgürlüklerin olduğu sohbet sitelerinde ilk tercih pekte iyi yönde olmuyor. Herkes sevgi ve saygı dolu bir sohbeti seçmek yerine, müstehcen, tahrik edici ve tahrik edecek partnerler aramaya başladılar.

Cinsel Sohbet

Tüm bu yaşanılan gelişmeler, sohbet sitelerinde cinsel sohbet seçeneğini hızlandırdı. Bunun sonucunda sohbet odalarının neredeyse tamamına yakınında cinsel sohbet etmek isteyenler için ayrı odalar kuruldu. Kişi özgürlüğü adı altında çeşitli isimlerle sohbet odaları kuruldu. Cinsel sohbet lez sohbet gay sohbet gibi. Tüm bu isimler, bu muhabbeti ve bu sohbeti yaşamak isteyenleri çok daha teşvik edici hale getirdi. Reel hayatta asla konuşulamayacak bir çok cinsel konular sanal sohbette çok rahat bir şekilde konuşulur oldu. Tanıdık ya da tanımadık hiç fark etmeden. Tarafların her ikisinin de istiyor olması, yeterli hale gelir oldu. O yüzden kimse gerisini düşünmeden sadece cinsel sohbet konuşmaya başladılar.

Tüm bunlar ilk başlarda ayıplanacak şeylerdi. İlk zamanlarda bu tür odalar gizliydi. Herkes bir diğerinden utanırdı. Oysa şimdilerde artık neredeyse her sohbet sitesi cinsel sohbet odaları, cinsel sohbet siteleri, lez sohbet siteleri adı altında sayfalar kuruyor. Gerçekten bu durumdan rahatsız olanların sayısı pek fazla. Ama bununla birlikte, tür bu cinsel sohbeti tercih edenlerin sayısı da azımsanmayacak kadar çok çok fazla.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?