Özlemek

özlemek

Özlemek insan doğasında var olan ve neredeyse acısıyla baş edilemeyen nadir duygulardandır. Kimi insan, sevdiklerini özler, kimi hayatının belli bir dönemini özler, kimi ise geçmişini özler. Özlem duygusu değişkenlik gösterse de kişi de oluşturduğu his neredeyse hep aynıdır. Genelde kişinin yüreğinde önlenemez bir acı ve burukluk yaşanır. Ve özlem duyduğu şey, şahıs, mekan, olay yada her neyse ona karşı bir hasretlik oluşur.

Özlemek

Bir çoğumuz, elimizde olanların değerini bilmekte yeterince iyi değiliz. Bu yüzden de bazı hatta neredeyse her şeyin kıymetini anca kaybettiğimizde anlarız. Ve bu kaybedişlerimiz bazen bizlere çok büyük acılar yaşatabilir. Genelde bu kaybettiklerimizden sonra içimizde kaybettiğimize karşı ciddi bir hasretlik duygusu başlar. Vaktinde kıymetini bilmediğimiz her şey içimizde büyük bir yara açar ve buna da özlem denilir.
Özlemek hissinin oluşabilmesi için, özlem duyacağınız kişiye karşı ciddi bir sevgi bağınızın olması gerekir. Bu bazen dost olur, bazen arkadaş, bazen aileden biri. Ama en çokta duygusal bir bağ kurduğunuz kişi olur. Çünkü insan olarak sevdiğimiz, aşık olduğumuz kişiye karşı duygusal yoğunluğumuz ve hislerimiz çok daha büyük olur. Bu yüzden de böylesi insanlardan uzak durduğumuzda en çok özlem duygumuz ağır basar.
Kiminin hayatında özlem duyacağı bir sevdiği bile yoktur ki bu aslında en acısı olandır. Zira sevmenin pek çok olumsuz etkileri olsa da, karşılıklı sevginin çok güzel yanları da var.

Sohbet Siteleri

Günümüzde insanlar yeni birileriyle tanışmakta ve seviyorlarsa da dile getirmekte baya zorlanıyor ve çekimser davranıyorlar. Gerek yaşanılan güvensizlikten gerekse de öz güven eksikliğinden kaynaklansa da sonuç hep aynıdır. İşte bu yüzden, insanların birbirleriyle daha çok tanışabilmeleri ve kaynaşmaları için Sohbet Siteleri kuruldu. Buralarda daha önce hiç tanımadığınız yeni insanlarla sohbet etmek ve onlarla yakınlık kurmak mümkün. Bu sohbet odalarında herhangi bir şartın olmaması (yaş sınırı dışında) sizlere tanınan özgürlüğü artırıyor. Bu özgürlük sayesinde dilediğiniz an girip çıkabilir ve böylelikle kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Sohbet odalarında aradığınız ruh eşinizi bulmak yada bulduğunuz kişilerle sohbet etmek tamamen sizin kendi becerinize kalmış. Unutmayın ki, sizlerin davranacağı şekilde karşılık bulacağınız bir ortamdasınız. Ve sizin anlayışlı saygı çerçevesinde yapacağınız tüm sohbetler sizlere paha biçilemez sevgiler olarak geri dönecektir. Ve kim bilir belki de artık özleyeceğiniz biri olacaktır.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?