Mynet Sohbet

Mynet Sohbet

Mynet Sohbet ismini duymayanınız yoktur muhtemelen. Yıllar evvelinde kurulmuş ve halen popülerliliği devam etmekte olan bir alan. Öyle ki bundan bir kaç yıl evvel, herkesin mutlaka bir defa uğradığı bir adresti. İnsanlar sohbet etmek için bir tek o adresi kullanır bir tek oralara takılırdı. Bugün için düşünüldüğünde biraz zor bir şey gibi gözükebilir. Ama bir kaç yıl evveline gittiğimizde bunun mümkün olduğunu görebilirsiniz. Çünkü önceleri bir sohbet sitesi açmak ve ilgilenmek şimdiki kadar basit bir iş değildi. Ciddi bir bilgi birikimi ve komutlar donanımı gerekiyordu. O yüzden de şimdiki kadar çok geniş bir alana yayılmamıştı sohbet odaları.

Mynet Sohbet

Günümüzde hemen hemen neredeyse her yeni bir günde yeni sohbet sitelerinden biri daha açılmakta. Hal böyle olunca doğal olarak tek bir sitenin eskisi kadar popüler olma imkanı kalmıyor. Eskiden herkes, yani neredeyse hemen hemen herkes tek bir yerde toplandığı için, söz konusu adres diğerleri arasından sıyrılıyordu. Oysa şimdilerde daha yeni kurulmuş bir çok site dahi, ismini zirveye yazdırma hayaliyle hareket ettiği için, bencillikler artıyor. İşte eskiyle yeninin, azla çok olmanın farkı sanırım tam da bu nedenlerin altında saklı.

Sohbet Odalari

Günümüzde her ne kadar eski mynet sohbetin yerini tutamazsa da, irili ufaklı onlarca yeni sohbet siteleri var. Bunlardan bazıları uzun süredir faaliyette olmalarına rağmen halen yerine sayıyorken, bazıları gerçekten daha çok yeni. Bazıları günden güne büyürken, bazıları hiç büyümeyecekmiş gibi kendi halinde. Ama bir gerçek var ki; herkes, her site sahibi sitesinin en büyük olacağını hayal ederek bu işe kalkışır. Yeterince sabırlı ve azimli olan hayallerinin bir kısmına kavuşur belki. Ama erkenden pes edip başaramayacağını düşünen insan zaten kaybeder.

Tüm her şeye rağmen günümüzde popüler olan sohbet odalarının isimleri değişmiş olsada sohbet her daim varlığını sürdürecektir. İnsanlar böylesine iç içe yaşadıkları müddetçe ki asla kopmayacaklardır. Sohbette her daim olacaktır. Her ne kadar yokluğu, açlık susuzluk gibi dile getirilmese de sohbetin olmayışı da büyük bir yokluk ve eksikliktir. Bir millet eğer kendi arasında yeterince sohbet etmiyorsa, birbirlerinden tamamen kopmuş uzaklaşmış demektirler.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?