Chat

Chat

Chat denilince artık herkesin aklına birden fazla site ismi gelir. Eminim ki şuan sizin dahi aklınıza bir çok site ismi gelmiştir. Çünkü günümüzde artık o kadar çok sohbet siteleri ve yine o kadar çok buralara giriş yapan insanlar var ki. Şaşarsınız. Günlük hayatın sıkıcılığından mıdır ? Yoksa başka sebepler mi insanları bu tür yerlere yönlendirdi bilinmez. Ama bir gerçek var ki, sohbet odaları olmak istediğiniz kişi olabiliyorsunuz. Bu adil ve etik mi tartışılır, ama yine de kendinizi rahat hissetmek bazen gerçekten gerekebiliyor.

Chat

İnsanlar, artık birileriyle yüz yüze tanışmaktan korkar bir hale geldiler. Bu yüzden tanışmadan evvel böyle sitelerde sohbet etmeyi daha uygun buldular. Çünkü günümüz insanı artık kendi eksikliğinden midir bilinmez ama çok ön yargılı bir hale geldiler. Sizin ona söyleyeceğiniz her sözü ve hatta kelimeyi kesinlikle yanlış anlayacak ve sizin masum düşüncelerinizi dahi ön yargılarıyla kirletecektir. İşte bu yüzden insanlar artık anlaşamamaktan ziyade kendini anlatamamaktan şikayetçi olur oldular. Çünkü muhatabının sana bakış açısı yüzünden kendini anlatacak fırsat dahi sana verilmez. Tam da burada sohbet sitelerin de chat yapmak düşer akıllara. Kimseye kendini kanıtlama zorunluluğun yok, bir şeyleri ispatlama derdin de yok. Sadece hoşlandığın beğendiğin biriyle oturup karşılıklı yazışarak anlaşmak düşer sizlere. Bu da pek zor olmasa gerek.
Hem bu sayede dakikalarca hatta saatlerce konuşarak birbirinizi daha iyi tanıma ve anlama süreci yaşarsınız. Üstelikte bunu sıkılmadan yaparsınız.

Sohbet Siteleri

Öyle ki konuşmanın verdiği heyecanla kendi olumsuz düşüncelerinizden kurtulursunuz. Ve kendinizi birini dinlerken bulursunuz. Aynı şekilde onunda sizi dinlediğini bilmek sizi daha mutlu edecektir. Bütün bir gece hatta daha sonraları sürekli size yazan ve yazdıklarınızı okuyan biri. Çok hoş ve etkileyici değil mi ? Tüm bu birlikte geçirdiğiniz süreler size bir birinizi tanıma fırsatını sonuna kadar vermiş olacak. Sohbet odalarından birinde değil de sokakta bir yerlerde tanışmak isteseydiniz, muhtemelen ikinizden biri, diğerini tersleyecek ve çekip gidecekti. Oysa şimdi burada tanışmış olmak size tüm ben’lik duygularınızdan kurtulup tanışma imkanı sundu. Ve artık birbirini tanıyan çok iyi iki arkadaş, dost, veya sevgilisiniz. İsmini koymak kesinlikle size kalmış..

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?