Chat Sohbet Sitesi

Chat Sohbet Sitesi

Chat Sohbet Sitesi yani bir diğer adıyla sohbet odaları. Bir diğer anlamı ise, hiç tanımadığın insanlarla bir araya gelip tanıştığın sohbet ettiğin mekan. Dünya üzerindeki farklı coğrafyalardan insanların buluştuğu sanal ortam. Dilediğiniz kişiyle sohbet etmek imkanı sunan platform. Oysa gerçek hayatta bu kadar çabuk bir başkasıyla diyalog kurmak mümkün değildir. Zira günümüz psikolojisine baktığımızda bu pek doğal karşılanacak bir davranış değildir.

Chat Sohbet Sitesi

Düşünsenize hiç yolda tanımadığınız birine gidipte merhabalar, tanışalım falan dediğinizi! Muhtemelen ya hiç ciddiye alınmazsınız, ya da sapık damgası yersiniz. Oysa sohbet sitelerinde durum bu kadar zor değildir. Tanışmak istediğiniz kişiye yazacağınız selam ya karşılık bulacaktır, ya da öylece cevapsız bırakılacaktır. Sohbet odalarında seviyeyi aşmadığınız ve cinsel sohbet konularına girmediğiniz müddetçe sorun yoktur. Asla sapık damgası yemezsiniz. Zaten bu chat sitelerini popüler kılan nedende bu. İnsanlara beklediği rahatlığı ve özgürlüğü vermesi.

Sohbet

Karşılıklı güven duygusunun neredeyse tükenme noktasına geldiği günümüzde, sanal ortamda da bu eksiklik kendini gösteriyor. Gerçek hayatta bile bir başkasına güvenmekte zorluklar çeken birinin, kolayca güvenmesini beklemek hata olurdu. Bu yüzden sohbet sitelerinde karşılıklı duyguların gelişmesi zaman alabilir. Hoş eskiden günlerce aylarca süren bu tanışma ve güvenme duygusunun gelişmesi dahi şimdilerde çok kısa. Çünkü eskiden her daim bilgisayar başında duramaz ve konuşamazdın. Oysa şimdilerde mobil sohbet ile bu engellerde kalkmış durumda. İstediğin an, akıllı cihazlarla sohbet sitesine bağlanıp sevdiğinle muhabbet edebilirsin. Buda çok muhabbet tez ayrılık getirir seçeneğini doğuruyor.

Oysa eskiden, sevdiğimize hasret yaşardık biz sevgileri. Öyle her an görebilme, sürekli konuşabilme gibi seçeneklerimiz yoktu. Daima bir özlem vardı içimizde. Dinmeyen bir özlem. Bitmeyen bir özlem. Sohbet sitelerinde saatlerce beklerdik sevdiğimizi. Gelsin diye. Sohbet odalarında beklerken sevdiğimizi, başkasıyla konuşmayı dahi yasak kılmıştık kendimize. İhanete girer, suç sayılır diye.

Seviyeli sohbet kurabilmek için seçtiğimiz her kelimeye dikkat ederdik. Muhatabımız incinmesin, kırılmasın diye her cümleyi özenle seçerdik. Tüm bu dikkatler tabiki bizlere kaliteli sohbet sunardı. Ve bizde bu sohbetin tadını her an yaşardık. Öylesine geçici sadece laf olsun diye konuşulmazdı. Gerçekten sohbet olsun, ve zevk alınsın diye edilirdi bütün kelamlar.

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?