Chat Siteleri

Chat Siteleri

Chat Siteleri sanal olan bir platform olsa da, günümüzün yalnızlaştırılan bireylerin en sık uğrak adresi oldu. Bunun nedeni ise, günlük reel hayatta aradıkları dostluğu, arkadaşlığı ve hatta sevgiyi bulamayanların, bunu bu tür sanal ortamlarda bulma umudu. Ne yazık ki günümüzde yaşanan bazı toplumsal olaylar ve yine bazı kendini bilmezlerin hareketleri yüzünden herkes bir başkasından korkar oldu. Bu yüzden de hiç bir kimse tanımadığı bir başkasına rahatlıkla yanaşamıyor ve güvenemiyor. İstediğin kadar iyi niyetli olsan da, insanların çoğunda oluşan ön yargıyı maalesef kıramıyorsun.

Chat Siteleri

İşte tüm bu ve benzeri sebepler, insanları sanal ortamlarda bulunan sohbet odalarına yönlendirdi. Çünkü buralarda red edilme korkusu yok. Ayıplanma dışlanma korkusu yok. Tabi bu çokta iyi denilemez ama. Zira bunu çok hoyratça kullanıp işi sapıklık boyutuna götürenlerde yok değil. Günlük hayatta tanıyabileceğin birinin sana ön yargıyla yaklaşma ihtimali yok çok yüksek. Ve sen kendini dahi anlatamazken o dönüp arkasını gider. Oysa sohbet odaları dediğimiz bu tür yerlerde bu sıkıntın yok. Seni görmeyen birine kendini dilediğince anlatabilirsin ki burada dürüstlük size kalmış. Bir sürü yalanlarla olmadığın biri gibi davranma ihtimalinde var. Ama yine de sana güvenilmesini istediğin için dürüst olmak kendi lehine olacaktır.

Her şey bunlarla sınırlı kalmıyor. Tanıdığın güvendiğin ve hatta sevdiğin sevildiğin kişiyle olan samimiyetini, sohbet odalarindan alıp telefona, ardından gerçek hayata taşımakta yine sizin elinizde. Artık her gün cep telefonundan yada bilgisayarından bağlandığın sohbet sitelerinden gerçek hayata taşınmış gerçek bir ilişkiye sahipsin. Kim bilir belki sadece sohbet etmek için geldin buraya, belki de başka bir amaç. Ama aradığın dostluğu, sevgiyi ve hatta aşkı bularak gidiyorsun ki emin ol bu konuda ilk değilsin. Ve muhtemelen sonda olmayacaksın. Çünkü her gün sayısız insan sohbet sitelerine akın ediyor. Herkes günlük hayatta aradığı ama bulamadığı aşkı, sevgiyi, dostluğu arıyor. Eskiden sokaklarda etrafımızda hatta içimizde olan sevginin ve aşkın buralarda, sohbet sitelerinde yer alacak kadar düşmüş olması da yine bizim ayıbımız ne yazık ki…

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Sohbet Bu

Sohbet Burada. Evet aradığınız özlemini çektiğiniz, O eski tadında ...

SohbetimSen Yeniden Sizlerle

SohbetimSen ailesi olarak yeniden aranıza dönmüş olmanın mutluluğunu en ...

Sohbet odalari

Sohbet odalari Sanal alemin daimi kullanıcıların vazgeçemedi sohbet ve ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?