Çaresizlik

Çaresizlik

Çaresizlik insanı duygudan duyguya sürükleyen bir durumdur. Bu duygu öyle güçlü ve öylesine şiddetli olabilir ki, bazen kişi yaşadığı her şeyi sorgulama gereği dahi hisseder. Oysa Ölüm ve yaşlanmak dışında her şeyin bir çaresinin olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Ama buna rağmen yer yüzünde çaresiz olan o kadar çok insan vardır ki, sayısı milyonları bulur.

Çaresizlik

İnsanlar, o kadar çok bencilleşip ben odaklı oldular ki, hiç bir kimse, bir diğerinin derdini kaygısını önemsemez ve hatta umursamaz oldu. İşte bu yüzden acısı, derdi, kederi olan kimseler umursanmaz hatta dışlanır oldular. Oysa düşünsenize herkesin bir diğerine gücü nispetinde yardım elini uzattığını? Birilerinin bir başkası için çabaladığını ! Aslında bu düşünce hayalden öteye gidebilecek bir bekleyiş olmaz. Ne yazık ki, o kadar çok yalnız bırakıldık ki, bazen oturupta sohbet edecek birilerini dahi bulamıyor olmamız, çaresizliğimizin en büyük delilidir. Halbuki yoldaki herhangi biriyle dahi konuşabilir bir şeyleri paylaşabiliriz. Ama o kadar çok yabancılaştık ki birbirimize karşı olan hassasiyetlerimizi dahi unuttuk. Bazen sadece birileriyle konuşmak, bir şeyler paylaşmak içindekileri döküp rahatlamak istersin. Ama çoğu zaman bunu dahi bulamazsın. İşte bu Çaresizliktir.

Sohbet Odaları

Yaşanılan tüm çaresizlikler, insanları çoğu zaman yanlışlara hatta bazen telafisi dahi olmayan kötülüklere götürür. Yeterince güçlü olmayanlar canına dahi kast edebilir. Bu da sanırım en kötüsü ve en sonuncusudur. Ve yine tüm bu yalnızlıklar, insanları hiç tanımadığı insanlarla diyaloğa götürdü. Bunların neticesinde sohbet siteleri kuruldu. Birbirlerini hiç tanımayan insanlar, bu sitelerde sohbet ederek tanışmaya ve konuşmaya başladılar. Bazende hiç tanımadığı birilerine dertlerini anlatarak kendilerini teselli ettiler. Kimi zaman hiç yüzünü dahi görmedikleri, bilmedikleri birilerinden tavsiye almak iyi hissettir. Hatta bazen teselli edilmek için özellikle teselli sözcükleri arayıp durdular.

Karşılıksız ve beklentisiz olan işte bu diyaloglar, kişiler arasında çıkarsız bir sevgiye dönüştü. Bazıları bu sevgilerini gün be gün güzel sohbetlerle arttırarak daha ileri seviyeye taşıdılar. Ve sonunda da çaresizliklerinden girdikleri bu sohbet sitelerinde gerçek dostluğu, sevgiyi ve hatta aşkı buldular. Kim bilir belki sizin de çaresizliğiniz size ummadık kapılar açacaktır. Denemeye değmez mi?

Bir önceki yazımda « makalem var. Okumak istermisin ?
google'da paylaş
facebook'da paylaş
twitter'da paylaş
ETİKETLER :

Benzer Yazılar

Bedava sohbet

ÜCRETSİZ BEDAVA SOHBET Bedava sohbet sitelerinden ücretsiz olan ...

Seviyeli Sohbet

Seviyeli Sohbet Sitesi SohbetimSen kısa bir aradan sonra yine sizin için ...

sohpet

Sohpet yani bilinen gerçek yazılışıyla sohbet. Hani olurya bazen ...


YORUMBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?